Üye Girişi Yeni Üye Kaydı

M.Zeki EREN Özgeçmiş

Mehmet Zeki EREN 21 Ekim 2019 Diğer Yazıları 1664 -A+

MEHMET ZEKİ EREN

ÖZGEÇMİŞ

Siirt/Tillo ilçesi Fakirullah hz. (Erzurumlu İbrahim Hakkı Hz.’nin hocası) 6.kuşak oğlu.

Önce Dicle ilçesi daha sonrası Eruh müftüsü Ömer Eren’in altı erkek evladından Mehmet ZEKİ EREN,  21 Mayıs 1954 yılında Dicle’de dünyaya gelir.

1975 – 1978 yılları arası Antalya/Kaş ilçesi sahil Kılınçlı köyünde üç yıl, 1978 yılından sonra da, on iki yıl İstanbul Esenler Cumhuriyet İlkokulu’nda öğretmenlik yapar.
Toplamda on beş yıl öğretmenlik yapıp, 24 Kasım 1989’da görevinden istifa eder.

Eminönü Marputçular’da kardeşleriyle ortaklık yaptığı toptan fermuar satış işletmesi 1992’ye değin sürer.

Bu arada 1987’de Merter’de tekstil sektörünün, yeni yeni filizlendiği dönemde Güngören- Çeşme’de kurdukları aksesuar boya fabrikasında 1992 yılı sonuna kadar işin başında durur ve işletir. Tabi bu arada Esenler’de 1980’de kurulan ve yirmi beş yıl okullara yönelik kırtasiye ve oyuncak sattığı dükkânını da, başarılı olarak işletir.

1993 yılında kurulan Leras şirketi, bugün hazır giyim ve tekstil yan ürünlerini barındıran 35.000 çeşite ulaşarak sektöre hizmet vermektedir.

Leras tekstil 2012 yılında, uzmanlaştığı iki ürün gamıyla yeni bir pencere açmıştır. Yeni ürünleri içerisinde dantel, brode, güpür, kristal taş sayılabilir. Ayrıca 2017 yılında bir Leras’ın markası olarak Fashion Fox Modaya Yakın Takip sloganı ile doğmuştur. Ayrıntılı bilgi için www.leras.com.tr, www.lerasonline.com ve www.fashionfox.com.tr web siteleri ziyaret edilebilir.

MÜSİAD ve Bomonti İş Grubu gibi sivil toplum örgütlerinde aktif üye olarak etkin görev yapmaktadır.

Evli ve dört çocuk babasıdır.